Подання звітності з ЄСВ підприємцем, зареєстрованим протягом року

В квітні 2016 р. було зареєстровано підприємця-“єдинника” ІІ групи. Сплата ЄСВ була з травня до грудня 2016 р. Чи потрібно при здачі звіту з ЄСВ подавати таблицю 1 і таблицю 2?

...

Відповідно до пп. 298.1.2 ПКУ, зареєстровані в установленому порядку фізичні особи – підприємці, які до закінчення місяця, в якому відбулася державна реєстрація, подали заяву щодо обрання спрощеної системи оподаткування та ставки єдиного податку, встановленої для першої або другої групи, вважаються платниками єдиного податку з першого числа місяця, наступного за місяцем, у якому відбулася державна реєстрація.

Таким чином, підприємець протягом квітня 2016 року є таким, що перебуває на загальній системі оподаткування, а з 1 травня 2016 року на 2 групі єдиного податку.

Згідно з п. 18 Розділу IV Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого Наказом МФУ від 14.04.2015 р. №435, ФО – підприємці, які протягом звітного року змінювали систему оподаткування, формують та подають до органів доходів і зборів один Звіт з наявним титульним аркушем, який включає дві таблиці: таблицю 1 та таблицю 2 додатка 5 до Порядку.

Отже, при поданні звіту ЄСВ за 2016 рік підприємець має подати додаток 5, в якому заповнити як таблицю 1, так і таблицю 2.

Автор: Степанов Михаил

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *