Податкова накладна складена за касовим методом до 2017 року: чи діє 365-денний строк для визнання ПК

Із 01.01.2017 р. для платників ПДВ, які застосовують касовий метод, збільшили строк для визнання податкового кредиту з ПДВ до 365 к.дн. із дати складення податкових накладних/розрахунків коригування. Раніше такий строк становив 60 к.дн. із дати списання коштів із банківського рахунка платника податку.

...

Тож тепер таких платників ПДВ цікавить питання: чи поширюється новий 365-денний строк на податкові накладні, складені до 01.01.2017 р.?

Податківці надали таку відповідь: із 01.01.2017 р. строки формування податкового кредиту платниками податку визначаються з урахуванням положень п. 198.6 ПКУ (не пізніше ніж через 365 к.дн. із дати складення податкових накладних/розрахунків коригування до податкових накладних), незалежно від того, коли була складена податкова накладна: до 01.01.2017 р. чи після цієї дати, та відбулася чи ні оплата товарів/послуг, під час постачання яких така накладна була складена.

Це роз’яснення надала ДФСУ в ІПК від 29.06.2017 р. № 876/6/99-99-15-03-02-15/ІПК.

Крім того, у цій консультації ДФС зауважила, що вже направила звернення стосовно цієї проблеми до Мінфіну. І, поки ДФС не має відповідного роз’яснення від Мінфіну, платникам ПДВ ліпше самим звертатися за роз’ясненнями до Мінфіну.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *