Працівник у відпустці: чи приймати особу за строковим трудовим договором або ж тимчасово покласти обов’язки на іншого працівника

Під виконанням обов’язків тимчасово відсутнього працівника слід розуміти заміну працівника, відсутнього у зв’язку з тимчасовою непрацездатністю, відрядженням, відпусткою, виконанням громадських обов’язків тощо, коли відповідно до чинного законодавства за ним зберігається робоче місце (посада). За вакантної посади, яка є в штатному розкладі, але не заповнена, доплата за виконання тимчасово відсутнього працівника встановлюватися не може.

...

Працівники виконують обов’язки тимчасово відсутнього працівника в одночас з виконанням своїх основних обов’язків в межах встановленої графіком роботи (змінності) тривалості робочого дня (зміни). Доручення додаткової роботи в порядку виконання обов’язків тимчасово відсутнього працівника оформляється наказом по закладу, установі за погодженням з працівником.

При цьому укладення строкового трудового договору на час щорічної відпустки працівника не заборонено законодавством, але доцільним вважаємо покласти обов’язки тимчасово відсутнього працівника на іншого працівника установи.

Такі тези призводить Мінсоцполітики в листі 27.01.2015 р № 927/0/14-15/014.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *