Про подання заяви про відмову від спрощеної системи оподаткування в електронному вигляді

Прес-центр територіальних органів ДФС у м. Києві

Порядок обрання та перехід на спрощену систему оподаткування або відмові від неї передбачено статтею 298 Податкового кодексу України.

Відповідно до підпункту 298.1.1 пункту 298.1 статті 298 Податкового кодексу України, заяву про перехід на спрощену систему оподаткування суб’єкт господарювання подає до контролюючого органу за своїм вибором у такий спосіб:

...
  • особисто або уповноваженою на це особою;
  • надсилає поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення;
  • засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб у порядку, визначеному законодавством.

Для відмови від спрощеної системи оподаткування суб’єкт господарювання не пізніше ніж за 10 календарних днів до початку нового календарного кварталу (року) подає заяву до контролюючого органу.

Форма заяви для обрання та переходу на спрощену систему оподаткування або про відмову від спрощеної системи передбачена наказом Міністерства фінансів України «Про затвердження порядку подання заяви про застосування спрощеної системи оподаткування» від 20.12.2011 № 1675.

Оскільки у формі заяви для обрання та переходу на спрощену систему оподаткування передбачена і відмова від неї, то процедура подання цієї заяви здійснюється з дотриманням вимог підпункту 298.2.1 пункту 298.2 статті 298 Податкового кодексу України, зокрема, і засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб у порядку, визначеному законодавством.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *