Продавець відмовляється реєструвати податкову накладну в ЄРПН: чи може вплинути на ситуацію покупець?

Відповідно до умов укладеної угоди покупцем було здійснено перший платіж 20.11.2015 р, однак продавець відмовляється реєструвати податкову накладну в ЄРПН, мотивуючи відсутністю коштів на рахунку в СЕА ПДВ. Як повідомив продавець, поповнювати зазначений рахунок він не збирається, але в декларації до складу податкових зобов’язань цю податкову накладну включив. Чи може покупець вплинути на продавця, щоб той зареєстрував податкову накладну в ЄРПН?

...

На жаль, подібні ситуації після 1 липня 2015 року, коли СЕА ПДВ запрацювала у звичному режимі, трапляються досить часто. І страждає в такому випадку покупець, бо, зокрема, відсутність факту реєстрації платником податку – продавцем товарів/послуг податкових накладних в ЄРПН не дає права покупцю на включення сум ПДВ до податкового кредиту (п. 201.10 ПКУ). Проте в рамках чинного законодавства варіанти впливу на продавця – контрагента досить примарні.

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *