Проект Закону, який звільнить “сплячих” підприємців від сплати ЄСВ

Нагадуємо, що відповідно до змін, внесених Законом  1774-VIII, фізичні особи – підприємці, які не одержуватимуть доходів в 2017 році, зобов’язані сплачувати єдиний соціальний внесок, мінімальний розмір якого з 1 січня 2017 року становить 704 грн. Зазначені зміни стосуються підприємців, які під час простою в роботі перейшли з єдиного податку на загальну систему оподаткування.

Зобов’язання сплачувати єдиний соціальний внесок незалежно від наявності доходу створило незручності для багатьох категорій фізичних осіб. Більш того, щоб в 2017 році не сплачувати несправедливий єдиний соціальний внесок фізичні особи-підприємці, що не отримують доходів, змушені були масово припинити державну реєстрацію.  Така ситуація спровокувала масові черги у державних реєстраторів та підвищила рівень соціальної напруги.

...

Як зазначають автори законопроекту, “за останні тижні припинило роботу 128 тисяч приватних підприємців!!! А це втрачені робочі місця і ці люди стали безробітними. Уряд в скрутні часи замість стимулювання роботи та відповідно прибутку зазначених підприємців, навпаки їх знищує”.

Тому до Верховної Ради було внесено Проект Закону № 5644 про внесення змін до Закону України “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування” щодо повернення до сплати єдиного соціального внеску в залежності від наявності доходу суб’єктів малого і середнього підприємництва та запобігання їх масовому припиненню.

Метою прийняття законопроекту є недопущення несправедливої сплати фізичними особами-підприємцями єдиного соціального внеску шляхом повернення до сплати єдиного соціального внеску в залежності від наявності доходу без обов’язкової сплати за період не отримання доходу. Якщо така особа за цей час не отримувала доходи, вона звільняється від сплати єдиного соціального внеску в розмірі 704 грн, як це було передбачено законодавством до 1 січня 2017 року.

Нагадуємо, що раніше до Парламенту було внесено законопроект, яким пропонується ввести трьохмісячний перехідний період без сплати ЕСВ для підприємців, якими у 1 кварталі 2017 року подано заяву про проведення державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичної особи – підприємця.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *