Проект змін до Положення про реєстрацію платників ПДВ (щодо реєстрації сільськогосподарських підприємств)

На веб-порталі ДФС (www.sfs.gov.ua) у підрозділі «Проекти регуляторних актів» розділу «Регуляторна політика» розміщено проект наказу Мінфіну «Про затвердження Змін до Положення про реєстрацію платників податку на додану вартість» (далі – Проект) та аналіз впливу цього регуляторного акта.

Метою розробки Проекту є приведення у відповідність до норм пп. 4 п. 2 розділу XIX Податкового кодексу України (далі – Кодекс), згідно з якими ст. 209 розділу V Кодексу визнається такою, що втрачає чинність з 1 січня 2017 року.

Проектом пропонується встановити, що сільськогосподарські підприємства, які станом на 1 січня 2017 року зареєстровані як суб’єкти спеціального режиму оподаткування ПДВ, вважаються платниками цього податку на загальних підставах починаючи з 1 січня 2017 року, і стосовно таких сільськогосподарських підприємств:

...

з 1 січня 2017 року втрачають чинність витяги з реєстру платників ПДВ, що були видані контролюючими органами до 1 січня 2017 року;

контролюючі органи приймають рішення та вносять до реєстру платників ПДВ записи про зняття їх з реєстрації як суб’єктів спеціального режиму оподаткування з одночасною реєстрацією платниками цього податку на загальних підставах.

Таким чином, на сільськогосподарські підприємства Проектом не покладається вчинення будь-яких дій для виключення з реєстру суб’єктів спеціального режиму оподаткування у зв’язку із скасуванням з 1 січня 2017 року спеціального режиму оподаткування діяльності у сфері сільського та лісового господарства, а також рибальства.

Форма рішення про виключення сільськогосподарського підприємства з реєстру суб’єктів спеціального режиму оподаткування встановлена чинною редакцією додатку 10 до Положення (ф. № 6-РРС). На підставі такого рішення контролюючий орган виключає сільськогосподарське підприємство з реєстру суб’єктів спеціального режиму оподаткування та проводить реєстрацію такого підприємства як платника ПДВ на загальних підставах за процедурами перереєстрації. У цьому випадку дата реєстрації платником ПДВ не змінюється, датою виключення сільськогосподарського підприємства з реєстру суб’єктів спеціального режиму оподаткування, датою, з якої сільськогосподарське підприємство вважається платником ПДВ на загальних підставах, є 1 січня 2017 року. Протягом трьох робочих днів після перереєстрації один примірник рішення про виключення сільськогосподарського підприємства з реєстру суб’єктів спеціального режиму оподаткування надсилається контролюючим органом такому підприємству.

Проектом передбачається, що додатково до даних з реєстру платників ПДВ, що оприлюднюються відповідно до п. 183.13 ст. 183 розділу V Кодексу, ДФС і надалі оприлюднюватиме на офіційному веб-порталі дані з реєстру суб’єктів спеціального режиму оподаткування про дату реєстрації суб’єктом спеціального режиму оподаткування, перелік видів діяльності сільськогосподарського підприємства, на які поширювалась дія спеціального режиму оподаткування діяльності у сфері сільського та лісового господарства, а також рибальства, із зазначенням дати внесення запису про такі види діяльності, дату виключення з такого реєстру, а також дату, з якої сільськогосподарське підприємство вважається платником ПДВ на загальних підставах.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *