Пропонується звільнити підприємців від сплати ЄСВ на період декретної відпустки

У парламенті зареєстровано проектом Закону № 6013 “Про внесення змін до статті 4 Закону України “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування” щодо встановлення додаткових гарантій для молодих сімей з дітьми”, яким передбачається встановити, що особи, які отримують допомогу при народженні дитини, звільняються від сплати за себе єдиного соціального внеску.

...

Автори законопроекту нагадують, що відповідно до Закону України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми» № 2811-XII від 21.11.1992 р. визначено, що допомога  при народженні дитини призначається у розмірі 41 тис. 280 грн.  Виплата  допомоги  здійснюється  одноразово у сумі 10 тис. 320 грн.,  решта  суми  допомоги виплачується протягом наступних 36 місяців  рівними  частинами  у  порядку, встановленому  Кабінетом Міністрів України. Тобто, після отримання одноразово 10 тис. 320 грн. щомісяця, особа буде отримувати по 860 грн.

Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» 1774-VIII від 06.12.2016 р., з 1 січня 2017 року змінено умови сплати єдиного соціального внеску, а саме: фізична особа-підприємець, яка не має найманих працівників, зобов’язана щомісяця сплачувати єдиний соціальний внесок у розмірі 704 грн. Виключення становлять лише інваліди і особи, які знаходяться на пенсії.

Отже, на практиці створено ситуацію, коли особа, яка зареєстрована як фізична особа-підприємець, отримуючи 860 грн. допомогу при народженні дитини, зобов’язана сплачувати щомісяця єдиний соціальний внесок 704 грн.

Тобто, знаходячись у декреті, потрібно або припинити свою діяльність як фізична особа-підприємець, або фактично бути позбавленою допомоги при народженні дитини.

Держава зобов’язана стимулювати і всіляко заохочувати громадян народжувати дітей та підтримувати їх на шляху започаткування власної справи. А не створювати перепони і фактично «даючи в одну кишеню – забирати з іншої».

Для вирішення існуючої проблеми, необхідно виправити колізію і внести відповідні зміни у законодавство, звільнивши особу, яка отримує допомогу при народженні дитини, від сплати єдиного соціального внеску на цей період. Це дозволить хоча б трохи зменшити фінансове навантаження на молоді родини і дати шанс розвивати малий бізнес. В перспективі це дасть позитивні плоди і дозволить молодим людям, що створили родини більш впевнено почуватися і йти на відповідальний крок – народження дітей.

1 Response

  1. Яна сказав:

    да очень с этим согласна, так как сама являюсь в такой ситуации
    очень надеюсь, что примут эти нововведения к закону, что упростит жизнь многим “мамочкам-чепешникам” на время декретного отпуска

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *