Признание уплаты налогового обязательства или налогового долга

Надано відповіді щодо визнання сплати податкового зобов’язання або податкового боргу до бюджетів та державних цільових фондів.

Зокрема, зазначено, що податки і збори (обов’язкові платежі) та інші доходи державного бюджету визнаються зарахованими до державного бюджету з дня зарахування коштів на єдиний казначейський рахунок державного бюджету України, а доходи місцевого бюджету — з дня зарахування на єдиний казначейський рахунок.

...

ДФС наголошує, що податкове зобов’язання буде вважатися виконаним з дня зарахування сплачених коштів на єдиний казначейський рахунок.

Якщо кошти до бюджету не потрапили з вини банку, такий банк сплачує пеню за кожен день прострочення, включаючи день сплати, та штрафні санкції у розмірах, встановлених Податковим кодексом України, а платник податків при цьому звільняється від відповідальності за несвоєчасне або не в повному обсязі перерахування таких податків, зборів та інших платежів до бюджетів та державних цільових фондів, включаючи нараховану пеню або штрафні санкції, але не звільняється від обов’язку сплатити основну суму податкового зобов’язання або податкового боргу, а податковий орган, відповідно, — від стягнення такого податкового боргу.

Фахівці ДФС резюмують, що податкові зобов’язання або податковий борг не можуть вважатися погашеними, якщо грошові кошти не надійшли на бюджетні рахунки органу державного казначейства і не зараховані до дохідної частини державного або місцевого бюджетів.

Лист ДФС від 13.08.2014 № 1128/5/99-99-20-03-01-16

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *