Расходы, связанные с приобретением электронного ключа: как отразить в учете

Як відображаються у податковому обліку витрати, пов’язані з придбанням електронного ключа для подання податкової звітності в електронному вигляді?

Відповідно до підпункту 5.1 розділу ІІІ Інструкції з підготовки і подання податкових документів в електронному вигляді засобами телекомунікаційного зв’язку, затвердженої наказом ДПА України від 10.04.08 № 233, що зареєстрований в Мін’юсті від 16.04.08 № 320/15011, платник податків отримує в будь-якому включеному до системи подання податкових документів в електронному вигляді акредитованому центрі сертифікації ключів посилені сертифікати відкритих ключів посадових осіб юридичної особи, що мають право підпису (керівника, бухгалтера), та печатку юридичної особи. Платник податків фізична особа — суб’єкт підприємницької діяльності може обмежитись одним ключем ЕЦП. Особисті ключі знаходяться на ключових (електронних) носіях, що зберігаються в таємниці. Отримання посилених сертифікатів відкритих ключів платником податків відбувається на платній основі.

...

Відповідно до підпункту 14.1.120 Податкового кодексу України (ПК), нематеріальні активи — це право власності на результати інтелектуальної діяльності, у тому числі промислової власності, а також інші аналогічні права, визнані об’єктом права власності (інтелектуальної власності), право користування майном та майновими правами платника податку в установленому законодавством порядку, у тому числі набуті в установленому законодавством порядку права користування природними ресурсами, майном та майновими правами.

Підпунктом 145.1.1 ПК визначено шість груп нематеріальних активів, щодо яких нараховується амортизація. Зокрема, в податковому обліку до групи 6 відносяться інші нематеріальні активи (право на ведення діяльності, використання економічних та інших привілеїв тощо).

Отже, витрати платника податку на придбання посилених сертифікатів відкритих ключів для подання податкової звітності в електронному вигляді підлягають амортизації як об’єкти нематеріальних активів згідно з нормами статей 145 і 146 ПК.

Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс, підкатегорія 102.09.03

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *