Разъяснения по заполнению формы 1-торг (нефтепродукты) О продаже светлых нефтепродуктов (от 05.12.2013 р. № 18.1-12/33)

ЗАТВЕРДЖУЮ

Перший заступник Голови

Держстату України

                        В.О.Піщейко

05 грудня 2013р. 

 РОЗ’ЯСНЕННЯ

від 05.12.2013 р.  № 18.1-12/33

щодо заповнення форми державного статистичного спостереження

№ 1-торг (нафтопродукти) “Про продаж світлих нафтопродуктів і газу”

 

  1. Загальні положення

1.1. Роз’яснення містять інформацію щодо показників форми державного статистичного спостереження № 1-торг (нафтопродукти) “Про продаж світлих нафтопродуктів і газу” (далі – форма) про роздрібний та оптовий продаж світлих нафтопродуктів і газу в Україні через АЗС і АГНКС.

1.2. Форма містить дані за звітний місяць у натуральному та вартісному вираженні з одним десятковим знаком.

1.3. Якщо місцезнаходження та місце здійснення діяльності з роздрібної торгівлі світлими нафтопродуктами та газом суб’єкта господарювання є територіями різних адміністративно-територіальних одиниць (Автономна Республіка Крим, області, міста Київ та Севастополь), органи державної статистики отримують звіт відокремленого підрозділу суб’єкта господарювання за місцем здійснення її діяльності. Якщо підрозділ суб’єкта господарювання не веде облік показників звіту, органи державної статистики отримують звіт, сформований на підставі даних головного підприємства – суб’єкта господарювання за місцем здійснення діяльності підрозділу.

...

1.4 Джерелом даних звіту є: товарно-транспортні накладні, журнал обліку нафтопродуктів і газу, які надійшли на автозаправну станцію (далі – АЗС) та автомобільну газонаповнювальну компресорну станцію (далі – АГНКС), акт приймання (здавання) нафтопродуктів із трубопроводу на АЗС, відомості на один відпуск, змінні звіти АЗС тощо. 

  1. Щодо показників форми державного статистичного спостереження № 1-торг (нафтопродукти) 

2.1. Розділ I “Продаж світлих нафтопродуктів і газу в межах регіону”.

Графи 1–2 рядків 10–19 містять дані про роздрібний продаж (відпуск) за місяць у натуральному та вартісному вираженні безпосередньо населенню для особистого (некомерційного) споживання світлих нафтопродуктів і газу (як за готівку, так і за розрахункові чеки установ банків, банківські платіжні картки, талони, смарткарти тощо) через спеціально організовану мережу АЗС і АГНКС суб’єктів господарювання.

Графи 3–4 рядків 10–19 містять дані про оптовий продаж (відпуск) за місяць у натуральному та вартісному вираженні суб’єктам господарювання світлих нафтопродуктів і газу для здійснення ними господарської діяльності за безготівковим розрахунком (за укладеними договорами) через спеціально організовану мережу АЗС і АГНКС.

Графа 5 рядків 10-19 містить дані щодо запасів світлих нафтопродуктів і газу на АЗС та АГНКС на кінець звітного місяця.

Рядок 20 містить інформацію щодо кількості АЗС і АГНКС, а рядок 21 –       у тому числі щодо кількості АГНКС, за якими наведено дані у цьому розділі. Якщо на заправній станції здійснюється продаж і бензину моторного (та/або пропану, бутану скраплених) і газу природного скрапленого або в газоподібному стані (метану), то рядки 20 і 21 містять однакові дані.

Для переведення з одиниць об’єму світлих нафтопродуктів і газу у вагові одиниці у разі відсутності зазначених виробником коефіцієнтів у первинно-облікових документах, зазначених в Інструкції про порядок приймання, транспортування, зберігання, відпуску та обліку нафти і нафтопродуктів на підприємствах і організаціях України, затвердженої наказом Міністерства економіки України/Міністерства транспорту та зв’язку/Міністерства палива та енергетики/Державного комітету з питань технічного регулювання та споживчої політики від 20.05.2008 № 281/171/578/155, можна застосовувати коефіцієнти,  визначені підпунктом 2.1.1 Методики розрахунку викидів забруднюючих речовин та парникових газів у повітря від транспортних засобів, затвердженої наказом Держкомстату України від 13.11.2008 № 452, а саме:

для бензину моторного – 0,74 кг/л;                   для газойлів (палива дизельного) – 0,85 кг/л;для пропану і бутану скраплених – 0,55 кг/л;для газу природного скрапленого або у газоподібному стані (метану) –    0,59 кг/куб.м. 

2.2. Розділ II “Продаж світлих нафтопродуктів і газу за межами регіону” містить дані щодо роздрібного та оптового продажу світлих нафтопродуктів і газу в натуральному та вартісному вираженні через АЗС і АГНКС за межами регіону в розрізі районів та міст обласного підпорядкування.

 

Директор департаменту

статистики торгівлі                                                                           А      .О.Фризоренко

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *