Разъяснения по заполнению формы 1-торг Отчет о товарообороте от 30.11.2012 р. N 18/1-12/14

ДЕРЖАВНА СЛУЖБА СТАТИСТИКИ УКРАЇНИ

РОЗ’ЯСНЕННЯ

від 30.11.2012 р. N 18/1-12/14

ЗАТВЕРДЖУЮ
Перший заступник Голови Держстату України
В. О. Піщейко

Роз’яснення щодо заповнення форми державного статистичного спостереження

N 1-торг “Звіт про товарооборот”

  1. Загальні положення

1.1. Роз’яснення містять інформацію щодо показників форми державного статистичного спостереження N 1-торг “Звіт про товарооборот” (далі – звіт) про роздрібний товарооборот юридичних осіб (підприємств), їх відокремлених підрозділів, які здійснюють діяльність із роздрібної торгівлі та ресторанного господарства, за переліком, встановленим органами державної статистики.

1.2. Якщо місцезнаходження та місце здійснення діяльності із роздрібної торгівлі та ресторанного господарства юридичної особи, її відокремлених підрозділів є територіями різних адміністративно-територіальних одиниць (Автономна Республіки Крим, області, міста Київ та Севастополь), органи державної статистики використовують інформацію звіту, отриманого за місцем здійснення такої діяльності. У випадку коли відокремлений підрозділ не веде облік усіх показників звіту, органи державної статистики використовують інформацію звіту, сформованого на підставі даних головного підприємства за місцем здійснення діяльності підрозділу.

1.3. Джерелом даних звіту є первинна облікова документація, зокрема, товарно-транспортні накладні, касові ордери, журнали реєстрації касових документів, касові книги, товарно-грошові звіти тощо.

1.4. При заповненні звіту використовується Інструкція про облік роздрібного товарообороту і товарних запасів, затверджена наказом Міністерства статистики України від 28 грудня 1996 року N 389, зареєстрована у Міністерстві юстиції України 28 січня 1997 року за N 13/1817.

...

1.5. Усі дані, що дозволяють ідентифікувати особу, є конфіденційними і використовуються органами державної статистики тільки для формування статистичних зведень. Надання інформації здійснюється лише в агрегованому вигляді у формі підсумкових статистичних таблиць.

  1. Заповнення бланка форми державного статистичного спостереження N 1-торг

2.1. Рядок 01 (роздрібний товарооборот торгової мережі) включає дані про виручку від продажу безпосередньо населенню споживчих товарів (як за готівку, так і за розрахункові чеки установ банків, банківські платіжні картки) через організований споживчий ринок, тобто спеціально організовану торгову мережу (магазини, аптеки, палатки, кіоски, автозаправні станції, розвізну і розносну мережу) усіма діючими підприємствами незалежно від відомчої підпорядкованості, форм господарювання, включаючи торгових посередників, а також виручку, одержану через касу неторгових підприємств, організацій, установ від продажу безпосередньо населенню споживчих товарів для особистого споживання за готівку або при наявності заяви працівника на відпуск товару в рахунок оплати праці. Рядок 01 не включає продаж товарів суб’єктам господарювання для виробничої діяльності або подальшого перепродажу незалежно від форми оплати, а також продаж карток стартових пакетів, карток поповнення рахунку тощо для телефонного, у тому числі мобільного, зв’язку.

Показник роздрібного товарообороту містить дані визначені у цінах фактичної реалізації на момент відпуску товарів покупцеві, незалежно від часу сплати грошей, включаючи продаж товарів, які надійшли підприємству (об’єкту) торгівлі на умовах договорів комісії (консигнації).

При продажу пільговим категоріям населення легкових автомобілів з ручним керуванням через торгову мережу, санітарно-гігієнічних та фармацевтичних товарів аптечними закладами і підприємствами медтехніки, палива організаціями, що постачають паливо, показник товарообороту містить дані про фактично сплачену населенням їх вартість. Рядок 01 не включає вартість цих товарів, що сплачена безпосередньо з бюджету або організаціями соціального забезпечення, лікарняними, профілактичними установами.

Показник роздрібного товарообороту торгової мережі також містить дані про відпуск за безготівковим розрахунком із роздрібної мережі:

харчових продуктів закладам охорони здоров’я, соціального забезпечення та освіти (лікарняним, профілактичним, будинкам відпочинку, будинкам-інтернатам для громадян похилого віку та інвалідів, загальної освіти, дошкільного виховання, виховання дітей, які залишилися без опіки батьків) для організації харчування відповідних контингентів населення;

продовольчих товарів суднам морського і річкового флоту, риболовецьким промисловим суднам для харчування екіпажів суден, туристів і пасажирів у суднових ресторанах, геологорозвідувальним партіям для харчування працівників експедицій, а також окремих непродовольчих товарів на поточні потреби для реалізації членам екіпажів;

товарів подарункового асортименту до свят і новорічних подарунків для дітей.

2.2. Рядок 02 (роздрібний товарооборот ресторанного господарства) включає дані про продаж безпосередньо населенню куплених товарів і роздрібний продаж продукції власного виготовлення через мережу ресторанного господарства (ресторани, кафе, бари, їдальні тощо).

Показник роздрібного товарообороту мережі ресторанного господарства включає дані про відпуск за безготівковим розрахунком із мережі ресторанного господарства продуктів харчування закладам охорони здоров’я, соціального забезпечення та освіти (лікарняним, профілактичним, будинкам відпочинку, будинкам-інтернатам для громадян похилого віку та інвалідів, загальної освіти, дошкільного виховання, виховання дітей, які залишилися без опіки батьків) для організації харчування відповідних контингентів населення. Показник роздрібного товарообороту мережі ресторанного господарства також включає дані щодо обсягу продажу готової їжі власного виготовлення за безготівковим розрахунком транспортним компаніям для споживання пасажирами та екіпажами авіакомпаній, залізничного та водного транспорту, постачання готових страв для подій.

 

Директор департаменту
статистики торгівлі

А. О. Фризоренко

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *