Реорганізація підприємства – що з ПДВ?

Головне управління ДФС у Вінницькій області звертає увагу платників ПДВ на те, що Законом України  від 21.12.2016 р.  № 1797-VIII “Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо покращення інвестиційного клімату в Україні” запроваджено нові правила щодо відображення від’ємного значення суми ПДВ платника, що реорганізується, у податковому обліку його правонаступників.

...

По-перше, новим пунктом 198.7 статті 198 Податкового кодексу України встановлено, що сума від’ємного значення, що підлягає включенню до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду платника, що реорганізується підлягає перенесенню до складу податкового кредиту правонаступника;

По-друге, процедура перенесення залежить від виду реорганізації. Тобто, якщо реорганізація проводиться  шляхом приєднання, злиття чи перетворення, то сума від’ємного значення підлягає перенесенню до складу податкового кредиту правонаступника у наступному періоді після підписання передавального акта відповідно до законодавства. Якщо суб’єкт господарювання реорганізується шляхом поділу чи виділення, перенесення до складу податкового кредиту правонаступника відбувається пропорційно до отриманої частки майна згідно з розподільчим балансом у наступному періоді після підписання розподільчого балансу відповідно до законодавства.

По-третє, таке зарахування задекларованого від’ємного значення ПДВ платника, що реорганізується до складу податкового кредиту правонаступника здійснюється в разі його підтвердження документальною  перевіркою контролюючого органу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *