Резидент надає послуги з транспортного експедирування нерезиденту: чи складати ПН?

Чи складається податкова накладна експедитором-резидентом, який надає послуги з транспортного експедирування нерезиденту із залученням перевізника – резидента платника ПДВ, на вартість послуг з транзитного перевезення?

Відповідно до Закону України від 01.07.2004 р. № 1955-IV «Про транспортно-експедиторську діяльність» експедитор (транспортний експедитор) – суб’єкт господарювання, який за дорученням клієнта та за його рахунок виконує або організовує виконання транспортно-експедиторських послуг, визначених договором транспортного експедирування.

...

Пунктом 197.8 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI (далі – ПКУ) передбачене звільнення від оподаткування операцій з постачання послуг з перевезення (переміщення) пасажирів та вантажів транзитом через митну територію України, а також з постачання послуг, пов’язаних із таким перевезенням (переміщенням).
Узагальнюючою податковою консультацією щодо порядку оподаткування податком на додану вартість транспортно-експедиторської діяльності, затвердженою наказом ДПСУ від 06.07.2012 р. № 610, визначено, що у випадку залучення експедитором до транзитного перевезення вантажів інших учасників транспортно-експедиторської діяльності, звільнення від оподаткування, визначене п. 197.8 ПКУ, застосовується такими іншими учасниками транспортно-експедиторської діяльності.

Вартість наданих такими іншими учасниками транспортно-експедиторської діяльності послуг в межах договорів транзитного перевезення вантажів, не збільшує базу оподаткування ПДВ у експедитора при наданні транспортно-експедиторських послуг замовнику.

Крім того, базою оподаткування ПДВ у експедитора є вартість наданих транспортно-експедиторських послуг (винагорода експедитора) та вартість послуг з перевезення, за умови, що перевізник є платником ПДВ.

На дату виникнення податкових зобов’язань відповідно до п. 201.1 ПКУ платник податку зобов’язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в ЄРПН.

Згідно з п. 8 Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом Мінфіну від 31.12.2015 р. № 1307, податкова накладна складається на постачання для операцій, які звільнені від оподаткування ПДВ.

Отже, експедитор-резидент, який надає послуги з транспортного експедирування нерезиденту із залученням перевізника – резидента платника ПДВ, повинен скласти податкову накладну на вартість послуг з транзитного перевезення на операцію, як таку що звільнена від оподаткування ПДВ.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *