Розподіл дотацій сільгоспвиробникам можуть змінити

Депутати мають намір надавати дотації тим сільськогосподарським виробникам, які дійсно цього потребують, повідомляє ЮРЛІГА.

Пропонується змінити закладений в законодавстві принцип розподілу бюджетної дотації сільгосппідприємствам, зокрема:

– обмежити суму дотацій – не більше 50 млн грн на рік – на одного товаровиробника з урахуванням пов’язаних з ним осіб;

...

– виплачувати дотації пропорційно вартості реалізованої сільськогосподарської продукції, на яку поширюються дотації;

– включити в ПКУ положення, що регламентують підстави виключення з Реєстру одержувачів бюджетної дотації.

Автори проекту відзначили, що половину всього обсягу бюджетної дотації, розподіленої між 1140 сільськогосподарськими підприємствами, отримали лише 20 компаній, переважно виробники курятини, які здійснюють високорентабельну економічну діяльність і щорічно звітують про багатомільйонні суми чистого доходу. Очевидно, що закладений в законодавстві принцип розподілу бюджетної дотації не відповідає економічним реаліям, принципам державної підтримки сільськогосподарських виробників і вимагає перегляду з метою спрямування бюджетних коштів в ті галузі, які насправді потребують такої підтримки.

Відповідний законопроект № 7091, який має на меті підкоригувати діючий Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2017 році» від 20.12.2016 р. № 1791-VIII зареєстрований в Парламенті.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *