С февраля 2015 года операции с наличкой свыше 150 тыс. грн. попадают под финмониторинг

8 листопада був офіційно опублікований Закон «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдженню зброї масового знищення».

Дія документа поширюється на громадян України, іноземців та осіб без громадянства, фізосіб-підприємців, а також на юросіб та їх відокремлені підрозділи, які здійснюють фінансові операції.

Фінансова операція підлягає обов’язковому фінансовому моніторингу, якщо сума за такою операцією в гривні або еквіваленті в валюті дорівнює або перевищує 150 тис. грн. Для суб’єктів господарювання у сфері азартних ігор такий поріг дорівнює 30 тис. грн.

...

Законом визначено ряд ознак, за якими операція може потрапити під фінмоніторинг. До них, зокрема, віднесені:

– фінансові операції з готівкою (внесення, перерахування, отримання грошових коштів);

– здійснення розрахунку за фінансовою операцією у готівковій формі;

– переказ коштів за кордон за зовнішньоекономічними договорами (контрактами). Виняток становлять переклади за договорами (контрактами), які передбачають фактичний імпорт товарів в Україну.

Закон визначає істотну відповідальність для фізичних та юридичних осіб за порушення його норм.

Так, порушення вимог щодо ідентифікації, верифікації, вивчення клієнтів (осіб) у встановлених випадках загрожує штрафом до 8500 грн.

За ненадання, несвоєчасне надання, порушення порядку надання або надання недостовірної інформації у випадках, передбачених законодавством, штраф складе до 34 тис. грн.

Закон від 14.10.2014 р № 1702-VII набуде чинності через 90 днів після його оприлюднення, тобто 7 лютого 2015 року.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *