Щоб уникнути штрафу, подайте повідомлення про об’єкти оподаткування

Відповідно до пункту 63.3 Податкового кодексу України, з метою проведення податкового контролю платники податків підлягають реєстрації або взяттю на облік у контролюючих органах за місцезнаходженням юридичних осіб, відокремлених підрозділів юридичних осіб, місцем проживання особи (основне місце обліку), а також за місцем розташування (реєстрації) їх підрозділів, рухомого та нерухомого майна, об’єктів оподаткування або об’єктів, які пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність (неосновне місце обліку).

Платники податків незалежно від обраної ними системи оподаткування мають повідомляти органи доходів і зборів про всі об’єкти оподаткування пов’язані з їх діяльністю. Це слід зробити протягом 10 робочих днів після реєстрації, створення чи відкриття такого об’єкта. Заяву за встановленою формою слід подати до Центру обслуговування платників податків територіального органу Міндоходів (вікно прийому вхідної кореспонденції) за основним місцем обліку.

...

Форма звітності №20-ОПП «Повідомлення про об’єкти оподаткування або об’єкти, пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність» затверджена наказом Міністерства фінансів України «Про затвердження Порядку обліку платників податків і зборів» від 09.12.2011 № 1588.

Відповідно до цього наказу, об’єктами оподаткування й об’єктами, пов’язаними з оподаткуванням або через які провадиться діяльність (далі — об’єкти оподаткування), є майно та дії, у зв’язку з якими у платника податків виникають обов’язки щодо сплати податків та зборів. Такі об’єкти за кожним видом податку та збору визначаються згідно з відповідними розділами Податкового кодексу України.

У разі зміни відомостей про об’єкт оподаткування (зміни його типу, найменування, місцезнаходження або стану) платник податків надає зазначене повідомлення за формою № 20-ОПП з оновленою інформацією до органу доходів і зборів за основним місцем обліку.

Варто нагадати, що відповідно до положень чинного законодавства, неподання у строки повідомлення про об’єкти оподаткування тягне за собою накладення штрафу в розмірі 170 грн. на самозайнятих осіб та 510 грн. на юридичних осіб.

У разі неусунення таких порушень або за ті ж дії, вчинені протягом року особою, до якої були застосовані штрафи за таке порушення, тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 340 грн. на самозайнятих осіб та 1020 грн. на юридичних осіб.           

Відповідальність за порушення встановленого порядку регламентована статтею 117 Податкового кодексу.

Прес-служба ГУ ДФС у Тернопільській області

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *