Щодо оподаткування операцій з постачання товарів/послуг під забезпечення боргових зобов’язань покупця аграрною розпискою

Головне управління ДФС у Харківській області повідомляє, що Законом України від 06 листопада 2012 року 5479-УІ “Про аграрні розписки” (далі – Закон № 5479) визначений порядок взаємовідносин суб’єктів господарювання, що виникають під час оформлення, видачі, обігу, виконання аграрних розписок.
Відповідно до статті 1 Закону № 5479 аграрна розписка – це товаророзпорядчий документ, що фіксує безумовне зобов’язання боржника, яке забезпечується заставою, здійснити поставку сільськогосподарської продукції або сплатити грошові кошти на визначених у ньому умовах.
Відповідно до виду зобов’язання аграрні розписки поділяються на товарні аграрні розписки та фінансові аграрні розписки (стаття 1 Закону № 5479).
При цьому під товарною аграрною розпискою розуміється аграрна розписка, що встановлює безумовне зобов’язання боржника за аграрною розпискою здійснити поставку узгодженої сільськогосподарської продукції, якість, кількість, місце та строк поставки якої визначені аграрною розпискою (стаття 3 Закону № 5479).
Фінансова аграрна розписка — це аграрна розписка, що встановлює безумовне зобов’язання боржника сплатити грошову суму, розмір якої визначається за погодженою боржником і кредитором формулою з урахуванням цін на сільськогосподарську продукцію у визначеній кількості та якості (стаття 5 Закону № 5479).
Якщо в рамках обігу аграрних розписок (товарних та фінансових) відбувається одна з подій – або відвантаження товару (та, відповідно, отримання аграрної розписки), або оплата вартості товарів, що будуть відвантажені в подальшому (та боргові зобов’язання за якими оформлюються аграрною розпискою), у платника ПДВ на дату події, що відбулась раніше (“перша подія”), виникають податкові зобов’язання з ПДВ за вказаною операцією (п. 187.1 ст. 187 ПКУ).
При цьому база оподаткування ПДВ за такими операціями визначається відповідно до пункту 189.7 статті 189 ПКУ виходячи з договірної вартості, визначеної в порядку, встановленому пунктом 188.1 статті 188 ПКУ, без урахування дисконтів або інших знижок.
Більш детальні роз’яснення надані у листі ДФС України від 06.10.2016 р. № 32818/7/99-99-15-03-02-17 «Про особливості оподаткування ПДВ операцій, пов’язаних з обігом аграрних розписок».

...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *