Спецводопользование: когда отказать нельзя – позволить

Вирішуючи деякі проблемні питання під час видачі дозволу на спецводокористування, Мінекономрозвитку наголосило, що строк видачі такого дозволу або надання письмового повідомлення про відмову в його видачі становить не більше 30 календарних днів з дня надходження на розгляд заяви та відповідних документів.

Причому відмова у видачі документа дозвільного характеру за підставами, не передбаченими чинним законодавством, не допускається. Зокрема, жодним законом не передбачено такої підстави для відмови у видачі дозволу на спецводокористування, як відсутність висновків щодо можливості його видачі.

...

Тож дозвільні органи, уповноважені на видачу зазначеного дозволу, повинні забезпечити дотримання встановлених вимог, або їх буде притягнено до адмінвідповідальності відповідно до статті 16610 Кодексу України про адміністративні правопорушення. А саме — за безпідставну відмову держадміністратора суб’єкту господарювання у прийнятті заяви для одержання документа дозвільного характеру та документів, що додаються до неї, та відмову у видачі документа дозвільного характеру з підстав, не встановлених законом.

Самі дозволи на спецводокористування видаються за клопотанням водокористувачів з обґрунтуванням потреби у воді:

  • Радою міністрів АР Крим, обласними, Київською, Севастопольською міськдержадміністраціями — при використанні води водних об’єктів загальнодержавного значення;
  • органом виконавчої влади АР Крим з питань охорони навколишнього природного середовища, обласними, Київською та Севастопольською міськрадами за погодженням із Радою міністрів АР Крим, обласними, Київською, Севастопольською міськдержадміністраціями — у разі використання води водних об’єктів місцевого значення.

Лист Мінекономрозвитку від 20.08.2014 № 3622-08/28849-03

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *