Строк для взяття на обік рахунків суб’єктів господарювання зменшено до одного дня

Законом України «Про внесення змін до статті 69 Податкового кодексу України щодо спрощення умов ведення бізнесу» від 21.04.2015 р. № 344-VIII  (далі — Закон № 344) унесено зміни до п.п. 69.2, 69.3ПКУ, згідно з якими банки й інші фінансові установи зобов’язані надіслати повідомлення про відкриття або закриття рахунка платника податків до контролюючого органу, в якому обліковується платник податків, у день відкриття/закриття рахунка (раніше таке повідомлення направлялось не пізніше наступного робочого дня із дня відкриття/закриття рахунка).

...

Контролюючий орган не пізніше наступного робочого дня із дня отримання повідомлення від фінансової установи про відкриття рахунка зобов’язаний направити повідомлення про взяття рахунка на облік або відмову у взятті контролюючим органом рахунка на облік із зазначенням підстав у порядку, визначеному цим Кодексом.

У разі якщо контролюючий орган протягом зазначеного вище строку не направив повідомлення про відмову у взятті рахунка на облік, такий рахунок уважається взятим на облік у контролюючому органі за мовчазною згодою — у час і дату отримання фінансовою установою повідомлення (квитанції) контролюючого органу про підтвердження факту прийняття повідомлення до оброблення згідно із порядком подання повідомлень, установленим відповідно до п. 69.5 ПКУ (п. 69.3 ПКУ).

Закон № 344 набирає чинності із дня, наступного за днем його опублікування. Станом на 12.05.2015 р. не опублікований.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *