Сума ПДВ до сплати, якщо уточнюючий розрахунок, яким зменшено податкові зобов’язання, подано до граничного терміну сплати

Фахівців ДФСУ запитали: яка сума податкових зобов’язань підлягає сплаті на рахунок у системі електронного адміністрування ПДВ при поданні платником уточнюючого розрахунку, яким зменшено податкові зобов’язання з ПДВ, задекларовані в декларації за звітний (податковий) період, якщо такий уточнюючий розрахунок поданий платником податку до граничного терміну сплати податкових зобов’язань?

У відповіді фіскали зауважили, що згідно з п. 50.1 ст. 50 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VІ зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) у разі якщо у майбутніх податкових періодах (з урахуванням строків давності, визначених ст. 102 ПКУ) платник податків самостійно (у тому числі за результатами електронної перевірки) виявляє помилки, що містяться у раніше поданій ним податковій декларації (крім обмежень, визначених цією статтею), він зобов’язаний надіслати уточнюючий розрахунок до такої податкової декларації за формою чинного на час подання уточнюючого розрахунку.

...

При поданні уточнюючого розрахунку, що збільшує або зменшує грошове зобов’язання звітних (податкових) періодів платника, нарахування в інтегрованій картці платника (далі – ІКП) проводиться за датою його подання. При цьому за уточнюючим розрахунком в ІКП відображається різниця між грошовим зобов’язанням, зазначеним у поданій раніше податковій декларації, та грошовим зобов’язанням, розрахованим з урахуванням виявлених платником помилок.

Пунктом 19 Порядку електронного адміністрування податку на додану вартість, затвердженного постановою Кабінету Міністрів України від 16 жовтня 2014 року № 569 зі змінами та доповненнями (далі – Порядок № 569), визначено, що суми податку, зазначені в податкових деклараціях з податку, перераховуються до бюджету та/або на поточний рахунок з електронного рахунка платника податку.

Згідно з п. 25 Порядку № 569 зі змінами та доповненнями, розрахунок з бюджетом у зв’язку з поданням уточнюючого розрахунку відповідно до п. 50.1 ст. 50 ПКУ, сплата податкових зобов’язань, визначених контролюючим органом відповідно до підпунктів 54.3.1, 54.3.2, 54.3.5, 54.3.6 п. 54.3 ст. 54 ПКУ, та сплата передбачених ПКУ штрафних санкцій і пені здійснюються платником податку з поточного рахунка до відповідного бюджету.

Таким чином, незалежно від дати подання платником ПДВ уточнюючого розрахунку на зменшення податкових зобов’язань з ПДВ, задекларованих в податковій декларації за звітний (податковий) період, розрахунки з бюджетом з електронного рахунка в системі електронного адміністрування будуть здійснені у сумі податку, зазначеній таким платником у податковій декларації за звітний (податковий) період

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *