Суми надміру сплачених зобов’язань з ПДВ, повернуті на електронний рахунок, не змінюють суму, на яку платник має право зареєструвати податкові накладні

Згідно з пунктом 43.1 статті 43 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) помилково та/або надміру сплачені суми грошового зобов’язання підлягають поверненню платнику відповідно до статті 43 ПКУ та статті 301 Митного кодексу України, крім випадків наявності у такого платника податкового боргу. Обов’язковою умовою для здійснення повернення сум грошового зобов’язання є подання платником податків заяви про таке повернення (пункт  43.3 статті 43 ПКУ).

...

У разі повернення надміру сплачених грошових зобов’язань з податку на додану вартість такі кошти підлягають поверненню виключно на рахунок платника в системі електронного адміністрування ПДВ (далі – електронний рахунок) (пункт 43.4 статті 43 ПКУ).

Механізм повернення суми коштів з електронного рахунка визначено пунктом 2001. 6 статті 2001 ПКУ.

Відповідно до пункту 2001.3 ПКУ складовою формули щодо суми податку, на яку платник має право зареєструвати податкові накладні та/або розрахунки коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних є загальна сума поповнення з поточного рахунку платника податку електронного рахунка (SПопРах).

Суми надміру сплачених грошових зобов’язань з ПДВ, повернуті на електронний рахунок, не змінюють значення SПопРах, а отже не змінюють суму, на яку платник має право зареєструвати податкові накладні та/або розрахунки коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Разом з тим, якщо в подальшому платник приймає рішення про повернення коштів з електронного рахунка на поточний рахунок, то значення SПопРах зменьшується на суму ПДВ, що відповідно до поданої заяви підлягає перерахуванню з електронного рахунку на поточний рахунок платника.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *