В каких случаях и в каком порядке проводится депремирование?

В яких випадках та в якому порядку проводиться депреміювання?

Відповідь: Право збільшення (зменшення) розміру премії Положенням про преміювання може надаватися керівникові підприємства в односторонньому порядку або за узгодженням із профспілковим органом. Рішення про зменшення розміру премій, у тому числі й у зв’язку з допущеними працівником виробничими недоліками, керівник підприємства має право прийняти одноосібно, якщо відповідним Положенням про преміювання не передбачене інше.

...

Зменшення розміру премії, здійснюване керівником підприємства на свій розсуд у межах своєї компетенції, позбавлення премії повністю або частково у зв’язку із вчиненням працівником виробничого недоліку повинне оформлятися наказом по підприємству, у якому зазначені підстави зменшення або позбавлення премії повністю або частково.

У разі, якщо Положенням про преміювання не передбачені виробничі недоліки й інші порушення, за вчинення яких працівник втрачає премію повністю або частково, виробничі премії повинні виплачуватися. Це пояснюється тим, що виробничі премії не є заходами заохочення, а згідно з Інструкцією зі статистики заробітної плати, затвердженою наказом Держкомстату України від 13.01.2004 N 5, відносяться до додаткової заробітної плати.

Резюме: Депреміювання можливе тільки в тому випадку, якщо в Положенні про преміювання передбачено відповідний пункт. Зменшення / позбавлення премії повинне оформлятися наказом по підприємству.

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *