В Україні планують ввести автофіксування порушень ПДР і нарахування штрафних балів для водіїв

Відповідний законопроект зареєстрований у ВРУ за № 2562 від 06.04.2015 р.

Відповідальність за порушення ПДР, зафіксовані в автоматичному режимі, нестимуть юридичні й фізичні особи, за якими зареєстровано транспортний засіб. Штрафи накладатимуть за принципом нарахування штрафних балів. Ідея нововведення полягає в тому, що кожному громадянину, який має право керування транспортним засобом, щороку з початку року (із дня отримання права керування транспортним засобом) і до його кінця нараховується 150 балів.

...

У разі фіксації правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху в автоматичному режимі від загальної кількості балів громадянина, який вчинив правопорушення, вираховується кількість штрафних балів. У разі якщо розмір стягнення у вигляді штрафних балів перевищує залишок балів громадянина, штрафні бали накладаються відповідно до залишку незалежно від розміру штрафних балів, зазначених у відповідній статті Особливої частини КпАП.

Штраф за правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані в автоматичному режимі, може бути накладено на громадянина ПІСЛЯ використання ним балів.

На думку авторів законопроекту, упровадження систем автоматичної фотозйомки і/або відеофіксації адміністративних правопорушень у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху дозволить вирішити зазначену проблему. Такі системи позитивно зарекомендували себе в багатьох країнах світу, зокрема в Німеччині, Швеції, Великій Британії, Італії, Швейцарії, Австрії, Нідерландах, Франції та ін.

Ураховуючи зазначене вище та практику застосування законодавчих актів, необхідно вдосконалити відносини у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху в Україні.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *