Вклеивания Z-отчетов в КУРО нельзя считать неоприходованием наличных

Апеляційний суд залишив без змін рішення суду першої інстанції про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій до підприємства за неоприбуткування готівки у касі.

Суди встановили, що такого порушення, як неоприбуткування готівки у касі, тобто її приховування від обліку, підприємством не було допущено, оскільки отримані ним за період, що перевірявся, готівкові кошти у повній сумі їх фактичних надходжень були обліковані у КОРО шляхом вклеювання Z-звітів.

...

Крім того, суди вказали на те, що штрафні (фінансові) санкції за неоприбуткування готівки є адміністративно-господарськими санкціями у розумінні статей 238, 239 та 241 Господарського кодексу України (ГК). А отже, вони повинні застосовуватися у межах строків, визначених статтею 250 ГК, відповідно до якої адміністративно-господарські санкції можуть бути застосовані до суб’єкта господарювання протягом шести місяців з дня виявлення порушення. Але не пізніше як через один рік з дня порушення цим суб’єктом установлених законодавчими актами правил здійснення господарської діяльності, крім випадків, передбачених законом.

Оскаржуване ж рішення податкового органу про застосування штрафних (фінансових) санкцій, зокрема щодо порушення від 31.10.2012, було прийнято після спливу зазначених строків. А тому в цій частині рішення підлягає скасуванню з підстав пропущення строку.

Ухвала Львівського апеляційного адміністративного суду від 07.10.2014 № 876/275/14

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *