Включення до податкового кредиту суми податкового зобов’язання, сплаченого при імпорті послуг

Як і коли можна включити до податкового кредиту суму податкового зобов’язання, сплаченого при придбанні послуг у нерезидента (імпорт послуг)?

Згідно п. 185.1 ПКУ об’єктом оподаткування ПДВ є операції платників податку з постачання товарів та послуг, місце постачання яких відповідно до ст. 186 ПКУ знаходиться на митній території України.

Особою, відповідальною за нарахування та сплату податку до бюджету у разі постачання послуг нерезидентом, якщо місце постачання послуг розташоване на митній території України, є отримувач послуг (п. 180.2 ПКУ).

При цьому отримувач послуг, що постачаються нерезидентом, місце постачання яких розташоване на митній території України, нараховує ПДВ за основною ставкою згідно п. 190.2 ПКУ.

У разі надання нерезидентом послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України, податкова накладна складається зареєстрованим на території України платником податків – покупцем (отримувачем).

Форма податкової накладної та Порядок її заповнення затверджені наказом Міндоходов від 14.01.2014 р № 10 (далі – Порядок № 10).

...

Податкова накладна, яку складає платник податку – отримувач послуг, складається в одному примірнику (п. 6 Порядку № 10).

Така податкова накладна є оригіналом, який обліковується у платника податку – покупця послуг.

У верхній лівій частині оригіналу такої податкової накладної робиться відповідна помітка «Х» поряд з полем «Оригінал Видається покупцю», але зазначається тип причини 14 (виписана покупцем (отримувачем) послуг від нерезидента).

Крім того, згідно з п. 11 Порядку № 10 при виписці податкової накладної покупцем (отримувачем) послуг від нерезидента, місце постачання яких розташоване на митній території України: у рядку «Індивідуальний податковий номер продавця» відображається умовний ІПН «300000000000», а у разі якщо такі послуги не призначаються для використання у господарській діяльності або придбані з метою їх використання для поставки послуг за межами митної території України або послуг, місце постачання яких визначається відповідно до п. 186.3 ПКУ, – умовний ІПН «200000000000».

У рядках «Особа (платник податку) – продавець», «Місцезнаходження (податкова адреса) продавця», «Номер телефону» вказуються відповідні дані продавця-нерезидента.

Одержувач послуг від нерезидента має право на податковий кредит за умови, що такі послуги придбані для використання в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності (п. 198.3 ПКУ).

Відповідно до п. 198.2 ПКУ датою виникнення права платника податку на віднесення сум податку до податкового кредиту для операцій з постачання послуг нерезидентом на митній території України є дата сплати (нарахування) податку за податковими зобов’язаннями, що були включені отримувачем таких послуг до податкової декларації попереднього місяця.

У декларації з ПДВ податковий кредит відображається в рядку 12.4 при придбанні послуг у нерезидента, місце постачання яких розташоване на митній території України, призначених для здійснення оподатковуваних операцій (за ставками 20% і 0%).

У рядку 13.3 відображається придбання послуг у нерезидента, місце постачання яких розташоване на митній території України, призначених для використання в операціях, які звільнені від оподаткування або не є об’єктом оподаткування ПДВ.

У рядку 15 відображається ПДВ по послугах, ввізного ПДВ за якими підлягає розподілу.

Ольга Буркун

Аудитор АФ «Курсор-Аудит»

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *