Власник перукарні бажає відпочити: чи потрібно оформлювати його відсутність

Я — приватний підприємець (єдинник 2 групи), власникприміщення перукарні. Найманих працівників не маю, оскільки лиие здаю в оренду приміщення перукарям-підприємцям. Збираюся на відпочинок за кордон. Позїдка буде тривала — два тижні.

Цікавить, чи можу я взяти відпустку? Якщо ні, то як мені оформити свою відсутність? І чи потрібно взагалі це робити?

ВІДПОВІДЬ: Документально засвідчувати відсутність підприємця не треба. Оформити відпустку як підприємець власниця перукарні не може, адже відпустка — привілей тільки тих, хто працює на умовах трудового договору. Аргументи — далі.

Право на відпустку мають виключно наймані працівники. Адже головна умова її надання — наявність трудових відносин між роботодавцем і працівником (абз. 2 ст. 2 Кодексу законів про працю, ст. 2 Закону України “Про відпустки” від 15.11.96 р. № 504/96-ВР, далі — Закон про відпустки). Підтвердить це не що інше, як трудовий договір.

...

По відношенню до себе підприємець не найманий працівник. Він самостійний суб’єкт господарювання. Це все одно, що юрособа захотіла би взяти відпустку… Звісно, це абсурд.

Тож, право на класичну відпустку підприємець матиме тільки в статусі найманого працівника. Але в такому разі відпустка жодним чином не стосуватиметься його підприємницької діяльності.

Тож, де-юре по відношенню до себе підприємець не має права застосовувати поняття ” відпустка”. Однак де-факто ніщо не забороняє людині відпочивати. Тому підприємець управі ніжитися на сонці чи розсікати по гірськолижній трасі скільки завгодно. Головне — справно платити податки та виконувати зобов’язання перед контрагентами, найманими працівниками (якщо такі є). Інакше на тривалий релакс, погодьтеся, не буде грошей. Просто, із юридичної точки зору, відпусткою це назвати не можна. Ну й оплачувати цей відпочинок підприємець буде з власної кишені.

Водночас єдинники 1 та 2 груп, які не мають найманих працівників, можуть оформити своєрідну “податкову відпустку” строком в один календарний місяць. Достатньо написати заяву в довільній формі та подати її органу ДФС України до початку місяця бажаного відпочинку. І звільнення від сплати єдиного податку на цілий місяць гарантовано (п. 295.5 Податкового кодексу України, далі — ПКУ). Але при цьому все одно доведеться сплачувати єдиний внесок (п. 12 ст. 9 Закону України “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування” від 08.07.10 р. № 2464-УІ).

У п. 295.2 ПКУ є словосполучення “щорічна відпустка”, однак не плутайте його зі щорічною відпусткою, про яку йдеться в ст. 6 Закону про відпустки. Норми ПКУ не регулюють трудові правовідносини.

Висновок !

Приватні підприємці (і єдинники, і за- гальносистемники) не мають права на класичні відпустки в підприємницькому статусі. Відповідно, документально оформлювати відсутність підприємця на роботі чи взагалі в країні (якщо той поїхав за кордон) не треба. Він управі розпоряджатися своїм часом та ресурсами як забажає.

Та якщо підприємець, окрім власного бізнесу, ще працює на умовах трудового договору — роботодавець зобов’язаний надати йому, щонайменше, щорічну основну відпустку.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *