Вводится обязательная идентификация и регистрация всех сельскохозяйственных животных

Прес-служба Президента України

Президент України Петро Порошенко підписав Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо ідентифікації та реєстрації тварин» № 1648-VII, згідно з яким вводиться обов’язкова ідентифікація та реєстрація у Єдиному державному реєстрі тварин усіх сільськогосподарських тварин.

...

Лише за умови введення обов’язкової ідентифікації та реєстрації всіх сільськогосподарських тварин, як передбачено законодавством ЄС, держава може гарантувати споживачам, що вони вживатимуть м’ясо-молочну продукцію відомого походження — від зареєстрованих тварин, стан здоров’я яких підлягає обстеженню. Це засвідчує, що продукція є безпечною.

Таким чином, законодавство України приводиться у відповідність до законодавства Європейського Союзу, створюється система постійного контролю за станом здоров’я всіх тварин: великої рогатої худоби, свиней, коней, овець та кіз, — та ветеринарно-санітарним станом усіх господарств країни.

Із метою забезпечення виконання обов’язку власників та утримувачів тварин здійснювати ідентифікацію та реєстрацію тварин Закон встановлює відповідальність за порушення законодавства в цій сфері. Водночас передбачається, що у період до 1 січня 2015 року така відповідальність до громадян не застосовується.

Вартість робіт і послуг з ідентифікації та реєстрації тварин, що утримуються і розводяться населенням, буде компенсуватися за рахунок державного бюджету. Також передбачена можливість компенсації такої вартості третіми особами.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *