Як безнадійна дебіторка потрапляє до витрат

Чернігівські податківці оголосили, якщо підприємство вирішило не застосовувати коригувальні різниці відповідно до р. III ПКУ, то безнадійна дебіторська заборгованість, визнана в бухгалтерському обліку, має всі шанси потрапити і в податкові витрати.

...

При цьому фахівці ДФСУ закликають дотримуватися такого бухгалтерського правила: виключення безнадійної дебіторської заборгованості з активів здійснюється з одночасним зменшенням величини резерву сумнівних боргів.

У разі недостатності суми нарахованого резерву сумнівних боргів безнадійна дебіторська заборгованість списується з активів на інші операційні витрати (п. 11 П(С)БО 10).

Для підприємств, які повинні застосовувати зазначені відмінності, а також для тих, хто добровільно погодився на їх застосування, існує інший алгоритм списання безнадійної заборгованості. Таким підприємствам доведеться врахувати вимоги ПКУ щодо визнання дебіторки безнадійної (пп. 14.1.11 ПКУ), а також особливий порядок коригування фінрезультату до оподаткування при її списанні (п. 139.2 ПКУ).

Лист ГУ ДФС в Чернігівській обл. від 11.02.2016 р № 482/10/25-01-15-02-09.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *