Як будуть утримувати пенсійний збір з валютно-обмінних операцій фізосіб і ювелірки: є проект

Пенсійний фонд оприлюднив проект постанови Кабміну «Про внесення змін до порядку сплати збору на обов’язкове державне пенсійне страхування з окремих видів господарських операцій».

Як відомо, з 1 січня 2015 року введено додатковий пенсійний збір у розмірі 2% з купівлі фізособами валюти і 10% від вартості основного дорогоцінного металу (золота, срібла, платини, паладію) у перерахунку на вагу чистого металу, що міститься в сплаві, з якого виготовлено ювелірний або побутове виріб.

...

Згідно з проектом, фізособи сплачують пенсійний збір при купівлі іноземної валюти в готівковій формі. Під час таких операцій банк нараховує (утримує) і перераховує пенсійний збір за рахунок коштів такого фізособи.

У квитанції про здійснення валютно-обмінної операції повинна бути вказана сума сплаченого пенсійного збору.

Окрім іншого, проектом також передбачено, що пенсійний збір під час таврування ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів сплачується:

• фізособами – при здійсненні казенними підприємствами пробірного контролю таврування державним пробірним клеймом ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, поданих фізичними особами. Казенні підприємства пробірного контролю здійснюють видачу таким особам таврованих ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів за наявності платіжного документа про сплату збору;

• суб’єктами господарювання – протягом 10 календарних днів, наступних за останнім днем ​​місяця, в якому було нараховано пенсійний збір. Такі суб’єкти протягом 5 календарних днів після граничного строку сплати збору подають казенному підприємству пробірного контролю платіжні документи про його сплату.

За даними сайту ПФУ.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *