Як перераховується до бюджету військовий збір юридичною особою, яка має відокремлені підрозділи?

Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс, підкатегорія 132.05

За повідомленням фахівців ДФС, юридична особа, яка має відокремлені підрозділи, перераховує військовий збір, як за себе, так і за неуповноважений відокремлений підрозділ до бюджету за своїм місцем розташування.

...

Таку позицію пояснено тим, що, відповідно до пункту 29.2 статті 29 Бюджетного кодексу України (БК), військовий збір належить до доходів загального фонду Державного бюджету України.

Нарахування ж, утримання та сплата (перерахування) військового збору до бюджету здійснюються у порядку, встановленому статтею 168 Податкового кодексу України (ПК).

Зокрема, відповідно до абзацу 1 підпункту 168.4.3 ПК суми податку на доходи, нараховані відокремленим підрозділом на користь фізичних осіб, за звітний період перераховуються до відповідного бюджету за місцезнаходженням такого відокремленого підрозділу.

Водночас абзацом 2 підпункту 168.4.3 ПК встановлено, що податок на доходи, нарахований працівникам неуповноваженого відокремленого підрозділу, юридична особа перераховує до місцевого бюджету за місцезнаходженням такого неуповноваженого відокремленого підрозділу.

Однак вищезазначена норма регламентує порядок перерахування податку до місцевого бюджету, а оскільки військовий збір зараховується до державного бюджету, ця норма не може бути виконана для військового збору.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *