Як потрібно ураховувати перехідні декретні для розрахунку понижувального коефіцієнта

У листопаді 2014 року нарахували декретівні, що припадають і на січень — лютий 2015 року. Тепер під час розрахунку для понижувального коефіцієнта постає питання: усю суму включати в показник бази єдиного внеску за 2014 рік чи потрібно відняти декретні за період 2015 року? Так само є сумніви щодо врахування де- кретниць у складі застрахованих осіб: включати лише в місяці нарахування чи в кожному місяці, на які випадає сума декретних?

ВІДПОВІДЬ: Усі декретні, нараховані у 2014 році, у тому числі в частині, що припадає на 2015 рік, треба розглядати як базу єдиного внеску 2014 року. А декретниць потрібно враховувати у складі застрахованих осіб у місяці, у якому нарахували допомогу по вагітності та пологах. Аргументуємо.

...

Сумніви з приводу декретних природні, бо для одних ЄСВ-правил слід помісячно розбивати перехідні виплати, а для інших — розглядають дохід за місяцем нарахування… Та відповідь на ваше запитання довго шукати не доводиться. Її нам люб’язно подає на тарілочці п. 9 (5) р. VIII Закону про ЄСВ: при розрахунку коефіцієнтапоказники за 2014 рік визначаються на підставі звітності платника єдиного внеску. Цим усе сказано, отже, упевнено відповідаємо на обидва запитання:

1. Оскільки допомога по вагітності та пологах проходила у Звіті з ЄСВ саме в місяці нарахування — листопаді 2014 року (звісно, у таблиці 6 була помісячна розбивка за місяцями декретної відпустки), усю цю суму треба включити в показник бази єдиного внеску за 2014 рік. Віднімати декретні, що випали на період відпустки, у січні та лютому 2015 року не потрібно.

2. Для обчислення середньомісячної кількості застрахованих осіб за 2014 рік потрібні дані окремо за кожен місяць. Керуючись наведеною нормою, їх також беремо зі Звіту з ЄСВ — ідеться про цифру із заголовної частини таблиці 1 “Кількість застрахованих осіб у звітному періоді, яким нараховані виплати“. Працівницю мали врахувати в цьому показнику саме в місяці нарахування декретних (звісно, як одну одиницю). Якщо в наступних місяцях декретної відпустки їй не нараховували жодних виплат, що обкладають єдиним внеском (наприклад, виробничої премії чи зарплатної матдопомоги), то в цьому показнику декретниця вже не засвічується (незважаючи на те. що вона фактично є застрахованою особою та за такі місяці їй раніше було нараховано допомогу по вагітності та пологах). Те, що слід дотримуватися такого підходу, підтверджує й роз’яснення фіскалів у підкатегорії 301.04.01 ЗІР.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *