Як проводити коригування середньої зарплати для оплати відпускних у разі переведення на нижчу посаду

(коментар до листа Мінсоцполітики від 20.04.2017 р. № 1227/0/101-17/282)

Суть питання

Працівник бюджетної установи, якого  переведено на нижчу посаду з 1 грудня 2016 року (тарифний розряд знижено з 13-го до 11-го), перебував у щорічній відпустці 24 к.дн. із 26.12.2016 р. до 20.01.2017 р.

Як рахувати коефіцієнт підвищення  окладу для коригування заробітку під час обчислення середньої зарплати для оплати днів відпустки, якщо  оклади за обома посадами були підвищені з 1 травня та з 1 грудня 2016 року?

Як розраховувати коефіцієнт підвищення для коригування середньої зарплати для оплати відпустки, якщо з 01.01.2017 р. відбулося чергове підвищення окладів за ЄТС?

Позиція Мінсоцполітики

Коригування заробітку під час обчислення середньої зарплати для оплати щорічної відпустки здійснюється відповідно до п. 10 Порядку обчислення середньої заробітної плати, затвердженого постановою КМУ від 08.02.1995 р. № 100 (далі — Порядок № 100). Із цією метою заробітну плату, включаючи премії та інші виплати, що враховуються при обчисленні середньої заробітної плати, за проміжок часу до підвищення коригують на коефіцієнт підвищення посадових окладів (тарифних ставок). Коригування проводять, якщо таке підвищення відбулося:

  • у розрахунковому періоді;
  • у періоді, протягом якого за працівником зберігається середній заробіток.

Мінсоцполітики наголошує, якщо в розрахунковому періоді (грудень 2015 року – листопад 2016 року) відбулося підвищення окладів за постановами КМУ (з 1 травня і з 1 грудня 2016 року), то при обчисленні середньої зарплати для оплати відпустки, що припадає на період із 26 грудня 2016 року по 20 січня 2017 року:

...
  • заробіток за грудень 2015 року – квітень 2016 року коригують на коефіцієнт підвищення окладу працівника;
  • заробіток за травень – листопад 2016 року враховується у фактично нарахованому працівникові розмірі.

У коментованому листі міністерство наголошує, що в наведеній ситуації необхідно також відкоригувати середній заробіток, який зберігався за працівником із 01.01.2017 р. по 20.01.2017 р., і донарахувати належні йому кошти. Оскільки в періоді, коли працівник перебував у щорічній відпустці, теж відбулося підвищення посадових окладів із 01.01.2017 р.

Коментар редакції

Описана ситуація доволі складна, адже в даному випадку відбулось одразу декілька важливих подій:

  • протягом розрахункового періоду відбулося підвищення окладу;
  • одночасно з підвищенням окладу з 01.12.2016 р. мало місце переведення на нижчу посаду (зі зниженням окладу) із цієї ж дати;
  • під час щорічної відпустки (з 01.01.2017 р.) відбулося чергове підвищення окладів.

У коментованому листі Мінсоцполітики не пояснює, за якою посадою брати оклад працівника під час визначення коефіцієнта підвищення. Тому можна зробити висновок, що потрібно порівнювати оклади за тією посадою, на якій працівник перебуває на момент підвищення окладу за постановою КМУ.

Зверніть увагу! Коригування середньої заробітної плати не провадиться в разі зміни тарифної ставки (посадового окладу) працівникові у зв’язку з присвоєнням вищого розряду, переведенням на іншу вищеоплачувану роботу (посаду).

Розгляньмо детальніше, які питання виникають під час проведення коригування за порядком, запропонованим Мінсоцполітики, у разі переведення працівника на нижчу посаду.

По-перше, для відпустки, що розпочалася 26 грудня 2016 року, розрахунковим періодом є: грудень 2015 року – листопад 2017 року. Тому для проведення коригування коефіцієнти пропонують визначати так:

  • для заробітку за період із грудня 2015 року по квітень 2016 року — розділивши підвищений із 01.05.2016 р. оклад за попередньою посадою (13-й тарифний розряд)  на оклад за цією ж посадою до 01.05.2016 р.);
  • для заробітку за період із травня по листопад 2016 року — коригування не проводити, адже станом на 01.12.2016 р. одночасно з підвищенням відбулося переведення на нову — нижчу посаду, на якій працівник раніше не працював.

По-друге, якщо протягом періоду щорічної відпустки (із 26.12.2016 р. по 20.01.2017 р.) відбулося чергове підвищення окладу (із 01.01.2017 р.), Мінсоцполітики радить відкоригувати середню зарплату за період щорічної відпустки. Ураховуючи, що працівник обіймає нижчу посаду, то, відповідно, коефіцієнт доведеться визначати, розділивши підвищений оклад за 10-м тарифним розрядом на оклад за цим же тарифним розрядом до підвищення.

Як бачимо, Мінсоцполітики не бентежить, що заробіток протягом розрахункового періоду нараховувався виходячи з окладу, визначеного за 13-м тарифним розрядом. А п. 10 Порядку № 100 має на меті не допустити зниження оплати за час відпустки, якщо відбулося підвищення окладу в розрахунковому періоді чи в періоді збереження зарплати.

По-третє, припустімо, працівник зібрався у чергову відпустку у червні 2017 року. Тоді розрахунковим періодом буде: червень 2016 року – травень 2017 року. Як у цьому випадку визначати коефіцієнти коригування? З коментованого листа можна зрозуміти так, що порядок коригування буде такий самий. А отже, коефіцієнт коригування доведеться визначати виходячи з окладу, установленого за 10-м тарифним розрядом.

Ольга СМОЛІНА,

бухгалтер-експерт

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *