Як розрахувати оплату декретних у розмірі не меншому за мінзарплату

Працівниця перебуває у відпустці по вагітності й пологах із 31.12.2015 р. по 04.05.2016 р. Із грудня 2014 року по серпень 2015 року їй було встановлено оклад 1220 грн, а з вересня 2015 року — 1379 грн. Усі робочі дні розрахункового періоду відпрацьовані, невідпрацьованого з поважних причин часу не було. Як потрібно було розрахувати суму декретних: із розрахунку фактичного заробітку чи з розрахунку мінзарплати?

ВІДПОВІДЬ: Сума допомоги по вагітності й пологах у розрахунку на місяць не повинна перевищувати розміру максимальної величини бази нарахування єдиного внеску, із якої сплачувалися страхові внески до Фонду, та не може бути меншою, аніж розмір мінімальної заробітної плати, установленої на час настання страхового випадку (ч. 2 ст. 26 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 р. № 1105, далі —Закон про соцстрах). Аналогічну норму містить й абз. 3 п. 2 Порядку обчислення середньої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) для розрахунку виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням, затвердженого постановою КМУ від 26.09.2001 р. № 1266 (далі — Порядок № 1266).

За роз’ясненнями Фонду соцстраху в листі від 15.05.2015 р. № 5.2-32-865, передусім слід визначити фактичну середню зарплату, а потім розрахувати середню зарплату, виходячи з розміру мінзарплати, установленої в місяці настання страхового випадку.

Згідно з п. 5 Порядку № 1266, середню зарплату, виходячи з розміру мінзарплати, обчислюють, розділивши розмір мінзарплати на середньомісячну кількість календарних днів (30,44). Погляньмо на прикладi.

Оскільки зарплата працівниці була трохи вища за розмір мінімальної зарплати, то насамперед слід здійснити розрахунки, виходячи з фактичного заробітку за місяці розрахункового періоду.

1. Розрахунковим періодом, згідно з п. 25 Порядку № 1266, є 12 календарних місяців перебування в трудових відносинах (із 1-го до 1-го числа), що передують місяцю настання страхового випадку, тобто грудень 2014 року — листопад 2015 року.

Кількість календарних днів у розрахунковому періоді — 365 к.дн.

2. Нарахована протягом розрахункового періоду зарплата:

(1220 грн х 9) + (1379 грн х 3) = 15117 грн.

3. Середня зарплата за календарний день, виходячи з фактичного заробітку, становить:

15117 грн : 365 к.дн. = 41,42 грн.

4. Середня зарплата за календарний день, виходячи з розміру мінімальної зарплати, установленої в грудні 2015 році, становить:

1378 грн : 30,44 к. дн. = 45,27 грн.

5. Розрахунок суми декретних наведено в таблиці. Оскільки середня зарплата, обчислена виходячи з розміру мінзарплати (45,27 грн), вища за фактичну середню зарплату (41,42 грн), то для обчислення суми декретних беремо саме показник середньої зарплати, обчислений виходячи з розміру мінзарплати (45,27 грн).

Таблиця

Розрахунок суми декретних виходячи з розміру мінзарплати

Місяці відпустки по вагітності та пологах
Календарні дні відпустки по вагітності та пологах
Розрахунок
...
допомоги по вагітності та пологах
Нарахована сума допомоги по вагітності та пологах, грн
Грудень 2015 року
1
45,27 грн х 1 к.дн.
45,27
Січень 2016 року
31
45,27 грн х 31 к.дн.
1403,37
Лютий 2016 року
29
45,27 грн х 29 к.дн.
1312,83
Березень 2016 року
31
45,27 грн х 31 к.дн.
1403,37
Квітень 2016 року
30
45,27 грн х 30 к.дн.
1358,10
Травень 2016 року
4
45,27 грн х 4 к.дн.
181,08
Разом
126
х
5704,02

Як бачимо, у січні й березні 2016 року сума допомоги по вагітності та пологах навіть більша (1403,37 грн) за розмір мінзарплати (1378 грн). Але оскільки ми застосовуємо обмеження мінімального (а не максимального!) розміру декретних у розрахунку на місяць, то немає підстав урізати ці суми до 1378 грн.

Також постає запитання: чи потрібно переглядати суму декретних, якщо розмір мінімальної зарплати буде підвищений із 1 травня 2016 року до 1450 грн?

Мінімальний розмір декретних із розрахунку на місяць ч. 2 ст. 26 Закону про соцстрахустановлюється залежно від розміру мінзарплати в місяці настання страхового випадку (в описаній ситуації — це грудень 2015 року). Тому жодних перерахунків декретних у травні 2016 року проводити не потрібно.

Світлана ЛІСТРОВА,

бухгалтер-експерт

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *