Як в податковому обліку з ПДВ відобразити викрадення ТМЦ?

Як в податковому обліку з ПДВ відобразити викрадення товарно – матеріальних цінностей, якщо сума компенсації відшкодовується винною особою або її не встановлено?

...

Кошти, що надходять платнику ПДВ на його банківський рахунок як відшкодування збитків за пошкоджене, знищене або викрадене майно (без урахування щтрафних санкцій і пені), розцінюється як компесація вартості такого майна та відповідно включається до бази оподаткування ПДВ.

Якщо особу, винну у пошкодженні, знищенні або викрадені майна, не встановлено, та відповідно відшкодування збитків винною особою не відбувається, то платник ПДВ повинен нарахувати податкові зобов’язання з ПДВ згідно з п. 198.5 ст. 198 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) виходячи з бази оподаткування, визначеної відповідно до п. 189.1 ст. 189 ПКУ.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *