Як в розрахунку за ф. 1ДФ відобразити недоплату або переплату з ПДФО

Податківці в листі від 22.02.2016 р № 3860/10/26-15-12-04-12 нагадали, що результати перерахунку з ПДФО відображаються в розрахунку за ф. 1ДФ:

• в графах 3 і 3а – сума нарахованого та виплаченого доходу за відповідний звітний період з урахуванням донарахованої суми;

• в графах 4 і 4а – сума податку на доходи фізичних осіб з урахуванням суми недоплати/переплати.

...

Так, за результатами перерахунку недоїмка по ПДФО стягується роботодавцем за рахунок будь-якого оподатковуваного доходу (після його оподаткування) за відповідний місяць. Якщо зазначеної суми недостатньо – за рахунок оподатковуваних доходів наступних місяців до повного погашення суми такої недоплати.

На суму переплати по ПДФО зменшується нараховане податкове зобов’язання за відповідний місяць, а при недостатності такої суми – сума податкових зобов’язань наступних податкових періодів, до повного повернення суми такої переплати.

Результати річного перерахунку сум доходів, нарахованих платнику податку у вигляді заробітної плати, а також сум наданих податкових соціальних пільг необхідно відобразити в податковому розрахунку за ф. 1ДФ за IV квартал звітного року.

У той же час, податковий агент має право здійснювати перерахунок сум доходів, нарахованих платнику податку у вигляді заробітної плати, а також сум наданих податкових соціальних пільг за будь-який період і відображати результати такого перерахунку в податковому розрахунку за ф. 1ДФ в кварталі, в якому проведено такий перерахунок.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *