Як впливає на реєстраційну суму повернення надміру сплачених зобов’язань із ПДВ

Помилково та/або надміру сплачені суми грошового зобов’язання підлягають поверненню платнику відповідно до статті 43 Податкового кодексу України (ПК) та статті 301 Митного кодексу України, крім ситуацій, коли такий платник має податковий борг.
Щоб повернути суми грошового зобов’язання, платник має обов’язково подати заяву про таке повернення (п. 43.3 ПК).
Надміру сплачені податкові зобов’язання з ПДВ, зараховані до бюджету з електронного рахунку, повертають винятково на електронний рахунок платника, а якщо такого рахунку немає — на поточний рахунок платника в банку (п. 43.41 ПК).
Податкові накладні та розрахунки коригування реєструють у Єдиному реєстрі податкових накладних лише у межах реєстраційної суми, яку обчислюють за формулою, встановленою пунктом 2001.3 ПК. Однією зі складових показників зазначеної формули є загальна сума поповнення з поточного рахунку платника податку електронного рахунку (ΣПопРах).
Суми надміру сплачених грошових зобов’язань із ПДВ, повернуті на електронний рахунок, не змінюють значення ΣПопРах, а отже, не змінюють реєстраційної суми.
Якщо кошти повертають з електронного рахунка на поточний, значення ΣПопРах зменшують на суму ПДВ, яку за поданою заявою перераховують з електронного рахунку на поточний.
Лист ДФС від 13.09.2017 р. № 1935/6/99-99-15-03-02-15/ІПК
За матеріалами: Головбух24

...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *