Як заповнити номенклатуру в податковій накладній на виконані роботи

Предмет договору — виконання робіт із технічного обслуговування та ремонту вузлів, агрегатів транспортних засобів на підставі заказу-наряду, складеного уповноваженими представниками сторін. Виконання зазначених робіт включає широкий спектр послуг та використаних запчастин за кожним окремим видом робіт.
Чи потрібно в гр. З “Номенклатура товарів/ послуг продавця” детально розписувати надані послуги та включені до вартості робіт запасні частини?

...

ВІДПОВІДЬ: Заповнення гр.З “Номенклатура товарів/послуг продавця” податкової накладної залежить від умов договору (специфікації до нього) та первинних документів бухгалтерського обліку. Пояснимо.
У п. 15 Порядку № 957 лише скупо зазначено: до податкової накладної вносяться дані в розрізі номенклатури постачання товарів/послуг, а саме — у гр. З необхідно вказати “номенклатуру товарів/послуг продавця”.
Нормативно-правового документа або хоча б офіційного роз’яснення, яке б детальніше розтлумачувало порядок заповнення номенклатури в податковій накладній, не існує. Тому слід звернутися до договору та первинних документів (наприклад, акта виконаних робіт/наданих послуг), на підставі яких і складають податкову накладну.
Серед обов’язкових реквізитів первинного документа є зміст та обсяг господарської операції (п. 2 ст. 9 Закону № 996). Отже, у податковій накладній у гр. З необхідно зазначати найменування послуги так само, як її зафіксували в первинному документі.
Своєю чергою, обов’язковий реквізит податкової накладної — ціна постачання (п. 201.1 ПКУ). А в договорі сторони зобов’язані в будь- якому разі погодити ціну договору та номенклатуру номенклатуру
продукції (робіт, послуг) (ст. 180 ГКУ).
Отже, якщо договір та/або специфікація до нього передбачають окрему вартість кожної роботи, із яких і складається “загальна” послуга, наприклад із ремонту та обслуговування транспортних засобів, то в податковій накладній доведеться зазначати кожну таку роботу/послугу з відповідною ціною. Однак якщо договором встановлена лише загальна вартість послуги без розшифрування її складових, то й у податковій накладній необхідно вказувати тільки найменування такої “загальної” послуги.У первинному документі теж повинна бути зафіксована вартість послуги, що відповідає договору.
Щодо використання товарів (наприклад, запчастин) під час поставки робіт/послуг, то знову потрібно звернутися до умов договірних відносин та первинних документів. Якщо договір окремо передбачає поставку товару з відповідною ціною, зафіксованою в первинному документі, то і в податковій накладній необхідно окремо виділяти номенклатуру такого товару. Відповідно, якщо в ціну робіт/послуг включена вартість товарів, що використовують під час їх виконання/надання, то і в податковій накладній слід зазначати тільки номенклатуру роботи/послуги.

Олександр ТЕЛЕВНИЙ,
експерт із питань оподаткування
та бухгалтерського обліку, м. Київ

Список використаних нормативно-правових актів:
1. ПКУ — Податковий кодекс України.
2. ГКУ — Господарський кодекс України.
3. Закон №996 — Закон України “Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні” від 16.07.99 р. № 996-ХІУ
4. Порядок № 957 — Порядок заповнення податкової накладної, затверджений наказом Мінфіну України від 22.09.14 р. № 957.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *