Які дії необхідно вчинити підрозділу нерезидента, який обліковується в контролюючому органі як не платник податку на прибуток, та прийняв рішення про здійснення господарської діяльності?

Контролерів запитали: які дії необхідно вчинити підрозділу нерезидента, який обліковується в контролюючому органі як не платник податку на прибуток, та прийняв рішення про здійснення господарської діяльності?

Відповідаючи на питання податківці нагадали, що відокремлений підрозділ іноземної компанії, організації, що не здійснює господарської діяльності в Україні та не підпадає під визначення постійного представництва відповідно до п.п. 14.1.193 п. 14.1 ст. 14 розд. I ПКУ, але відповідно до ПКУ зобов’язаний сплачувати податки і збори, для взяття на облік подає до контролюючого органу документи, визначені пп. 4.2 та 4.4 розд. IV Порядку.

...

При цьому взяття на облік відокремленого підрозділу нерезидента згідно з п.п.2 п.3.4 розд. ІІІ Порядку не звільняє такий підрозділ від обов’язку реєстрації платником податку на прибуток у порядку, визначеному розд. V Порядку, якщо він розпочинає господарську діяльність та відповідає визначенню постійного представництва.

Відповідно до п.п. 1 п. 3.4 розд. III Порядку обліку платників податків і зборів, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 09.12.2011 № 1588 (у редакції наказу Мінфіну від 22.04.2014 № 462) (далі – Порядок) відокремлені підрозділи юридичних осіб – нерезидентів, які відповідають визначенню постійних представництв згідно з п.п. 14.1.193 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України (далі – ПКУ), до початку своєї господарської діяльності стають на облік (реєструються платниками податку на прибуток) у контролюючих органах за своїм місцезнаходженням у порядку, визначеному розд. V Порядку.

Відокремлений підрозділ нерезидента, обліковується в контролюючому органі як не платник податку на прибуток, та прийняв рішення про провадження господарської діяльності через постійне представництво подає до контролюючого органу реєстраційну заяву за формою № 1-РПП в порядку, визначеному розд. V Порядку.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *