Якої тривалості має бути щорічна відпустка у педагога, який працює менше року

Щорічні основні відпустки педагогічним працівникам надаються відповідно до Порядку надання щорічної основної відпустки тривалістю до 56 календарних днів керівним працівникам навчальних закладів та установ освіти, навчальних (педагогічних) частин (підрозділів) інших установ і закладів, педагогічним, науково-педагогічним працівникам та науковим працівникам, затвердженим постановою КМУ від 14.04.1997 р № 346.

Щорічна основна відпустка повної тривалості у перший рік роботи настає після закінчення шести місяців безперервної роботи в установі.

...

За другий та наступні роки роботи відпустка надається згідно з графіками, які затверджуються власником установи або уповноваженим ним органом за погодженням з профспілковим чи іншим уповноваженим на представництво трудовим колективом органом.

Графік надання відпусток педагогічним працівникам складається з урахуванням можливості проведення регулярних консультацій для учнів, складання іспитів якими перенесено на осінь.

Отже, педагогічний працівник, з яким укладено трудовий договір у грудні 2014 року, має право на щорічну основну відпустку повної тривалості у перший рік роботи, який надається йому в період літніх канікул. Для надання даному працівнику щорічної відпустки пропорційно відпрацьованому часу в перший рік роботи немає правових підстав.

На це звернуло увагу Мінсоцполітики в листі від 10.02.2015 р № 51/13/116-15.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *