Использование региональных языков или языков меньшинств и порядка обжалования налогового уведомления-решения

ДФС роз’яснює права користування регіональними мовами або мовами меншин під час звернення до органів державної влади, місцевого самоврядування та порядок оскарження податкового рішення.

Зокрема, зазначено, що українська мова як державна обов’язково застосовується на всій території України при здійсненні повноважень органами законодавчої, виконавчої та судової влади, у міжнародних договорах, у навчальному процесі в навчальних закладах у межах і порядку, що визначаються Законом України «Про засади державної мовної політики» від 03.07.2012 № 5029-VI. Держава сприяє використанню державної мови в засобах масової інформації, науці, культурі, інших сферах суспільного життя.

...

Проте не можна заперечувати або применшувати права на користування регіональними мовами або мовами меншин у відповідній сфері та на територіях поширення. У межах території, на якій поширена регіональна мова (мови), в роботі, діловодстві та документації місцевих органів державної влади й органів місцевого самоврядування може використовуватися регіональна мова (мови).

Фахівці ДФС зазначають, що громадяни мають право звертатися до органів державної влади, місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, об’єднань громадян, посадових осіб українською чи іншою мовою, прийнятною для сторін.

Щодо кількості повідомлень-рішень, які можна зазначити в одній скарзі, роз’яснено, що законодавством не обмежено кількість таких рішень контролюючого органу.

Лист ДФС від 15.08.2014 № 1762/6/99-99-10-04-02-15

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *