Изменения в Порядок назначения и выплаты компенсации физическим лицам, которые предоставляют соцуслуги

Постанова КМУ від 10.09.2014 № 428

Кабмін вніс зміни до постанови «Про затвердження Порядку призначення і виплати компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги» від 29.04.2004 558 (далі — Постанова № 558).

Зокрема, в пункті 4 Постанови № 558 значно розширили перелік випадків, коли виплати компенсації фізособам, які надають соцпослуги не призначаються:
  • самозайнятим особам;
  • фізособам, які проходять альтернативну (невійськову) службу;
  • фізособам, що надають соцпослуги громадянам похилого віку, інвалідам, хворим, які за висновком лікарсько-консультаційної комісії потребують постійного стороннього догляду і не здатні до самообслуговування та перебувають у трудових відносинах, у тому числі на умовах неповного робочого дня (крім роботи вдома).
...

Камбіном також уточнено: якщо до заяв, поданих фізособою, яка надає соцпослуги, та особою, яка їх потребує, подані не всі необхідні документи, то структурний підрозділ з питань соцзахисту населення районної, районної у м. Києві державної адміністрації письмово протягом трьох днів повідомляє заявнику, які документи слід подати додатково.

Відповідно особа, яка потребує надання соцпослуг, повинна подати висновок лікарсько-консультаційної комісії про необхідність постійного стороннього догляду та нездатність особи до самообслуговування за винятком інвалідів I групи, інвалідність яких встановлена безстроково.

Постанову № 558 доповнено новим пунктом 6-1, у якому йдеться про те, що для підтвердження відсутності даних про доходи фізособи, яка надає соцпослуги, використовуються відомості Державного реєстру фізосіб — платників податків.

Змінами також передбачено, що структурний підрозділ з питань соцзахисту населення районної, районної у м. Києві державної адміністрації, після розгляду заяв із необхідними документами інформує заявника письмово протягом п’яти днів про призначення компенсації чи про відмову в її призначенні із зазначенням причини відмови та порядку оскарження цього рішення.

Виплата компенсації провадиться щомісяця до 1 числа місяця (було до 10), що настає за тим, в якому фізособа надавала соцпослуги.

У разі досягнення фізособою, яка надає соцпослуги, пенсійного віку або настання інвалідності, вона зобов’язана в десятиденний строк повідомити структурний підрозділ з питань соцзахисту населення районної, районної у м. Києві державної адміністрації.

Пункт 12 Постанови № 558 доповнено новим абзацом: «Сума компенсації, що нарахована фізичній особі, яка надавала соціальні послуги, і залишилася недоотриманою у зв’язку з її смертю, виплачується за весь період по день смерті включно членам її сім’ї (чоловік, дружина, діти), а у разі їх відсутності — входить до складу спадщини».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *