З кібератаками пропонують боротися по-новому

Для боротьби з погрозами інформаційної безпеки країни пропонують блокувати сайти в судовому порядку, передає ЮРЛІГА.

Народні депутати Андрій Тетерук і Іван Винник пропонують прирівняти кібератаку до терористичного акту.

Також вони пропонують запровадити новий запобіжний захід – тимчасове блокування доступу до інформресурсу з інформацією, забороненою до поширення в Україні.

...

Метою застосування нового запобіжного заходу є припинення кримінального правопорушення або попередження вчинення іншого.

Блокувати інформресурси буде СБУ за визначенням слідчого судді, прийнятого за результатами розгляду клопотання слідчого або прокурора. Застосовувати дану міру запобіжного заходу зможуть тільки на термін до 2 місяців.

При зверненні з клопотанням про блокування сайту в суд, прокурор буде направляти власнику інформресурсу попередження про протиправність поширення інформації, розміщеної на сайті, і про необхідність його тимчасового блокування. Попередження буде направлятися власнику по електронній пошті на адресу, зазначену на сайті для офіційних контактів, українською та англійською мовами.

У разі використання інформації, розміщеної на сайті, для здійснення тяжких і особливо тяжких злочинів, суд може заблокувати сайт назавжди.

Всі рішення про блокування сайтів будуть вноситися до Єдиного реєстру виконання судових рішень та застосування санкцій у сфері телекомунікацій.

Відповідний законопроект № 6676 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії загрозам національній безпеці в інформаційній сфері» зареєстрований у Парламенті 10 липня 2017 року.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *