За недотримання законів щодо захисту інформації пропонують штрафувати керівників

Уряд зареєстрував у Верховній Раді відповідний законопроект, передає ЮРЛІГА.

Проект Закону про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо невиконання вимог законодавства щодо організації та забезпечення захисту інформації (№ 6711 від 13.07.2017) розроблений Адміністрацією Держспецзв’язку на виконання рішень РНБО. Стверджується, що він спрямований на підвищення рівня відповідальності посадових осіб органів державної влади, підприємств, установ і організацій, з вини яких не забезпечується виконання вимог законодавства України в сфері захисту інформації.

...

На сьогоднішній день в КпАП не визначена відповідальність посадових осіб за невиконання вимог законодавства щодо організації та забезпечення захисту інформаційних ресурсів або конфіденційності, цілісності та доступності інформації, вимоги щодо захисту якої встановлені законом. Тому пропонується доповнити цей Кодекс новою статтею і внести зміни в дві існуючі.

Невиконання вимог законодавства щодо організації та забезпечення технічного захисту державних інформаційних ресурсів або інформації, вимоги щодо захисту якої встановлені законом, запропоновано карати накладанням штрафу на посадових осіб органів влади, підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності в розмірі від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Ті самі дії, вчинені повторно протягом року, спричинять накладення штрафу в розмірі від 100 до 150 неоподатковуваних мінімумів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *