За розголошення конфіденційної інформації митний брокер несе відповідальність

Митний брокер є уповноваженою особою декларанта і надає послуги з декларування товарів, транспортних засобів комерційного призначення, що їх перемішують через митний кордон України.

При цьому митний брокер має такі самі обов’язки, права і несе таку саму відповідальність, що й декларант.

Взаємовідносини митного брокера та особи, яку він представляє, визначають у відповідному договорі (ст. 417 Митного кодексу України, МК).

...

У статті 418 МК передбачено, що агент з митного оформлення — це фізична особа — резидент, що перебуває у трудових відносинах із митним брокером і безпосередньо виконує в інтересах декларанта дії, пов’язані з пред’явленням митному органу товарів, транспортних засобів комерційного призначення, а також документів, потрібних для їх митного контролю та митного оформлення.

Податківці підкреслюють, що інформацію, отриману митним брокером та його працівниками — агентами з митного оформлення від особи, яку представляє митний брокер, у процесі виконання митних формальностей, можна використовувати винятково з метою виконання цих формальностей.

За розголошення інформації, що становить комерційну таємницю або є конфіденційною, митний брокер та його працівники — агенти з митного оформлення несуть відповідальність згідно із законом (ст. 419 МК).

Лист ДФС від 23.03.2016 р. № 6367/6/99-99-24-02-03-15

За матеріалами: Головбух24

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *