Заповнення акцизної декларації у разі продажу пального з АЗС та АГЗС

Починаючи з 01.01.2017 роздрібний акцизний податок з реалізації пального включають до основної ставки акцизного податку на пальне, встановленої підпунктом 215.3.4 Податкового кодексу України (ПК). При цьому з ПК виключено норми щодо фізичного відпуску пального через АЗС та/або АГЗС. Такі зміни запровадив Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2017 році» від 20.12.2016 № 1791-VIII.

...

Тобто з 01.01.2017 операції з реалізації з АЗС/АГЗС пального не є об’єктом оподаткування акцизним податком з роздрібного продажу підакцизних товарів.

Тому суб’єкти господарювання, які реалізують пальне з АЗС/АГЗС, складають та подають до контролюючого органу за місцем своєї реєстрації декларацію акцизного податку (далі — декларація) як платники акцизного податку з реалізації пального. У такій декларації розділ Д «Податкові зобов’язання з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів» вони не заповнюють. Також до декларації не подають додаток 6 «Розрахунок суми акцизного податку з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів».

Суму акцизного податку з реалізації пального розраховують у додатку 11 до декларації. Додамо, що додаток 11 обов’язково заповнюють усі платники акцизного податку з реалізації пального, у т. ч. виробники, незалежно від того, чи був у звітному періоді об’єкт оподаткування.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *