Запропоновано врегулювати підприємницьку діяльність на неконтрольованих територіях

Для суб’єктів господарювання, в тому числі нерезидентів, які планують здійснювати або вже здійснюють госпдіяльність на тимчасово неконтрольованій території України, запропоновано встановити обов’язкову державну реєстрацію на підконтрольній українській владі території, передає ЮРЛІГА.

...

Також планується встановити обов’язок для підприємців, які мають намір здійснювати госпдіяльність на тимчасово неконтрольованій території України, повідомляти про це Міністерство з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб (МТОТ).

Передбачається, що держреєстрація суб’єктів господарювання, віднесених до першої групи платників єдиного податку, може бути проведена за спрощеною процедурою шляхом повідомлення уповноважених органів про намір здійснювати або про здійснення госпдіяльності на тимчасово неконтрольованій території України.

Крім того, запропоновано ввести відповідальність за недотримання порядку здійснення госпдіяльності на тимчасово неконтрольованій території. У разі неповідомлення про здійснення госпдіяльності до суб’єкта господарювання може бути застосовано адміністративно-господарську санкцію у вигляді ліквідації. Така санкція застосовується на підставі рішення суду.

Відповідний проект Закону «Про внесення змін до Господарського кодексу України»оприлюднено МТОТ для громадського обговорення. Пропозиції та зауваження до проекту можна подати до 18 вересня 2017 року.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *