Звільнити вагітну жінку за прогул не можна

Законодавство України передбачає спеціальні норми, покликані не допустити обмеження трудових прав жінки в зв’язку з її статевою приналежністю і необхідністю поєднувати роботу з материнством.

Попередження про звільнення вагітної жінки з роботи в період від дати отримання відповідного повідомлення нею свого роботодавця про вагітність до закінчення її відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами вважається незаконним.

...

Згідно ст. 184 КЗпП заборонено звільняти вагітних жінок з ініціативи власника або уповноваженого ним органу. Таке звільнення можливе лише в разі повної ліквідації підприємства, установи або організації, але з обов’язковим працевлаштуванням жінки.

Тобто роботодавець повинен запропонувати жінці іншу роботу по її спеціальності на цьому ж або на будь-якому іншому підприємстві. При цьому розрив у часі між звільненням і працевлаштуванням не допускається.

Така ж заборона стосується і звільнення вагітної робітниці в разі закінчення строкового трудового договору: роботодавець зобов’язаний працевлаштувати її, а на період працевлаштування зберегти за нею середню заробітну плату, але не більше трьох місяців з дня закінчення строкового трудового договору.

Отже, звільнити вагітну жінку з ініціативи власника або уповноваженого ним органу не можна, крім випадків повної ліквідації підприємства, з її обов’язковим працевлаштуванням.

За даними управління Держпраці в Хмельницькій області.

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *